Rodzaje kuponów u bukmachera

Rozgrywki Euro 2020 w pełni. Przed nami wiele emocjonujących chwil spędzonych w towarzystwie piłki nożnej. Pasjonaci footballu często decydują się na typowanie wyników meczów swoich ulubionych zespołów piłkarskich. Jakie są rodzaje kuponów oferowanych przez bukmachera i od czego zacząć swoją przygodę z typowaniem? 

U legalnych polskich bukmacherów wyróżniamy co najmniej kilka rodzajów kuponów. Ostatecznie to jednak do samego gracza należy wybór, z którego kuponu skorzysta i ile typów obstawi. 

Za najprostszy i zarazem najbezpieczniejszy wśród dostępnych na rynku zakładów bukmacherskich uchodzi tzw. zakład solo (singiel). W tym przypadku typujemy wynik albo końcowe rozstrzygnięcie tylko jednego wydarzenia sportowego. Szanse na zwycięstwo mamy relatywnie wysokie. Wynoszą od 33 do 50 procent. Przykładowo gdy obstawimy ostatecznego triumfatora gdzie do wyboru będą zaledwie dwie drużyny nasze szanse na końcowy sukces wyniosą aż 50 procent. W zakładach typu singiel dość często obstawiają gracze prowadzący dokładne analizy meczowe, poświęcający zakładom bukmacherskim dość dużo czasu. Kupony te zazwyczaj dobrze sprawdzają się wśród graczy obstawiających za większe kwoty. 

W ofercie bukmachera znajdziemy także zakłady bukmacherskie typu „double” i „treble”, po które sięga bardzo dużo . Na tego rodzaju kuponach znajdą się dwie selekcje z dwóch wydarzeń sportowych. Aby odnieść sukces trafione muszą zostać obie selekcje. Z kolei w przypadku kuponów treble możemy obstawić trzy selekcje z trzech różnych imprez sportowych. Aby wygrać wszystkie spotkania muszą zostać dobrze obstawione. Zaledwie jedna przegrana odbierze nam szansę na końcowy sukces. Co istotne w przypadku tego rodzaju kuponów szanse na odniesienie końcowego sukcesu są znacznie mniejsze niż w przypadku kuponów typu solo.

Możemy się także zdecydować na wybór zakładu akumulowanego tzw. „AKO” zwanego zakładem wielokrotnym. W tym przypadku na kuponie znajdziemy co najmniej dwa wydarzenia sportowe. Najczęściej bukmacher nie posiada określonego limitu na maksymalną liczbę zakładów, którą obstawiamy. Korzystając z tego kuponu możemy obstawić jednorazowo aż kilkadziesiąt różnych wydarzeń. Taki kupon jest szczególnie często wybierany przez początkujących graczy. Można bowiem w dość krótkim czasie pokusić się o sporą wygraną. W zakładach akumulowanych każdy obstawiony kurs jest przez siebie mnożony a na koniec dodatkowo jeszcze zostaje pomnożony przez stawianą przez nas kwotę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku zakładu akumulowanego bardzo trudno trafić dlatego nie zaleca się inwestować w nie większych sum pieniędzy. 

SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY BETFAN: CASHBACK 600ZŁ + FREEBET 70ZŁ!

Kolejnym rodzajem kuponu jest tzw. zakład blokowy. W tym przypadku możemy zbudować kupon, na którym może się znaleźć finalnie bardzo dużo spotkań sportowych. Kupon zapewnia możliwość wygranej nawet w przypadku gdy jeden czy więcej meczy nie zostanie trafione. Ten zakład jest znacznie mniej popularny wśród graczy głównie z powodu konieczności znajomości podstaw zasad matematyki. 

Z kolei w zakładach systemowych (często nazywanych jako rozpisy) wybieramy kilka spotkań, a następnie tworzymy ich odpowiednie kombinacje. Sukces odniesiemy kiedy wszystkie nasze kombinacje będą trafione. Na wygraną możemy liczyć także w przypadku nieprawidłowych typów. Wówczas wygrywamy tylko za prawidłowo wytypowane kombinacje. 

Coraz więcej bukmacherów zwłaszcza podczas tak ważnych wydarzeń sportowych jak mistrzostwa świata czy Europy oferuje zakłady na żywo „live”. W tym przypadku wynik meczu możemy obstawić w czasie jego trwania. Bukmacherzy zapewniają w swoich salonach darmowe transmisje wydarzeń sportowych. Korzystanie z tego typu kuponów zaleca się przede wszystkim graczom z dużym doświadczeniem, śledzącym na bieżąco poczynania swojej ulubionej drużyny. Należy pamiętać że takim zakładom towarzyszą silne emocje związane z dynamiczną sytuacją na boisku, która może się zmienić z minuty na minutę.