Najlepsze kluby piłkarskie w Polsce

Według różnych szacunków na terenie Polski działa około 6 tysięcy klubów piłkarskich. W Ekstraklasie, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, wystąpiło do tej pory kilkadziesiąt różnych drużyn. W większości przypadków zespoły, które zdobywały w historii największą ilość trofeów do dziś zajmują czołowe miejsca w bieżących rozgrywkach. Inne kluby, które są zasłużone dla polskiego sportu, mierzą się dziś z różnymi problemami i rozgrywają swoje mecze na niższych szczeblach rozgrywek. Które zespoły można uznać obecnie za najlepsze piłkarskie drużyny w Polsce?

Legia Warszawa

Klub ze stolicy nie tylko zajmuje pierwsze miejsce w tabeli drużyn z największą liczbą Mistrzostw Polski, ale również obecnie jest najsilniejszą drużyną naszego kraju. Legia od 2013 roku triumfowała w Ekstraklasie aż 7 razy, a łączna ilość zwycięstw tego klubu w najwyższej klasie rozgrywek piłkarskich wynosi 15 razy. Warszawski klub nosi miano najbogatszego zespołu w całej lidze dokonując w ostatnich sezonach najdroższych transferów. W ostatnich latach w zespole Legii grali między innymi tacy zawodnicy jak Filip Mladenović, Danijel Ljuboja czy Miroslav Radović.

Lech Poznań

Poznańska drużyna jest przez ekspertów uważana za drugi najsilniejszy klub w Polsce, zaraz po Legii Warszawa. Piłkarze poznańskiego Lecha w ostatnich latach swoją dobrą grę rzadko przekładają na wymierne rezultaty, co sprawia że ostatnim zdobytym trofeum jest Superpuchar Polski z 2016 roku. Akademia piłkarska klubu z Poznania słynnie z świetnej pracy z młodzieżą i wieloma wychowankami, którzy dziś reprezentują barwy silnych drużyn europejskich. W szkółce Lecha Poznań swoją karierę rozpoczynali tacy piłkarze jak Jan Bednarek, Kamil Jóźwiak, Dawid Kownacki i Tomasz Kędziora.

Jagiellonia Białystok

W ostatnich latach czołową siłą w Polsce stała się dość nieoczekiwanie Jagiellonia Białystok. Zespół z Podlasia od dziesięciu lat jest jedną z najgroźniejszych polskich drużyn, co potwierdzają wysokie lokaty zajmowane w górnej połowie tabeli w poszczególnych sezonach. Jagiellonia jest jedną z najlepiej zarządzanych ekip w Ekstraklasie, co jest w dużej mierze zasługą Cezarego Kuleszy, który od 2010 roku pełni funkcję prezesa klubu.

Raków Częstochowa

Podopieczni Marka Papszuna byli w ostatnim sezonie rewelacją całych rozgrywek. Zespół z Częstochowy ofensywną grą i rzadko spotykaną do tej pory w Polsce taktyką z trzema środkowymi obrońcami stał się ulubieńcem kibiców w całym kraju. Wicemistrzostwo i zdobycie Pucharu Polski w wykonaniu Rakowa to nie przypadek, ponieważ zespół ten jest od lat mądrze budowany od podstaw, a decydującą rolę w tym procesie odgrywa właśnie trener Papszun.

Ekstraklasa – jedna z najbardziej wyrównanych lig europejskich

Najwyższy szczebel rozgrywek piłkarskich w Polsce jest uważany przez zagranicznych kibiców jako jeden z najbardziej wyrównanych w całej Europie. W historii polskiego futbolu nie można o zapominać o utytułowanych drużynach Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów, Wisły Kraków i Śląska Wrocław. Dopiero w ostatnich latach Legia Warszawa wysunęła się na prowadzenie jako najbardziej utytułowana polska drużyna w historii, lecz w najbliższym czasie sytuacja ta może się stopniowo zmieniać. Ekstraklasa jest ligą piłkarską, w której każdy klub może liczyć na zwycięstwo i triumfować nad zespołami uznawanymi za najlepsze drużyny piłkarskie w Polsce.