Mały finał

MPK Kotwica pokonała Unię 2:0 w ostatnim meczu. Z pewnością wielkie powody po tym spotkaniu ma Michał Kozajda, który za swój występ został nominowany do jedenastki tygodnia III Ligi. Piłkarz nie krył, że takie wyróżnienie jest czymś bardzo motywującym, szczególnie w kontekście zbliżającego się spotkania z rezerwami Pogoni Szczecin.

To spotkanie jest arcyważne dla gości. 3 punkty zdobyte w Szczecinie zagwarantują im grę w pierwszej ósemce bez konieczności oczekiwania na korzystne wyniki innych drużyn. Pytanie tylko, czy piłkarze Kotwicy są gotowi do walki o zwycięstwo? Wspomniany wcześniej M. Kozajda podkreślił, że obecnie zespół prezentuje na boisku dużo więcej jakości. Według niego spowodowane jest to wzmocnieniami poczynionymi przez trenera, który sprowadził do klubu doświadczonych zawodników, którzy mieli okazje grać na wyższych szczeblach rozgrywek i teraz dzielą się swoim bagażem doświadczeń z nowymi kolegami.

Nadchodzący mecz jest nie lada wyzwaniem, chociażby z tego powodu, że Pogoń może skorzystać z kilku graczy z pierwszej drużyny, aby zwiększyć swoje szanse. Wydaje się, że tego typu scenariusz powinien tylko utwierdzić piłkarzy z Kołobrzegu w przekonaniu, że w obecnej formie stanowią spore zagrożenie dla rywali. Podobnie wydaje się zapatrywać na ten temat szkoleniowiec MPK Kotwica – Piotr Zajączkowski, który zaznacza, że nie przykłada zbyt wielkiej wagi do tego czy Pogoń dokona rzeczonych wzmocnień. Trener przede wszystkim skupia się na grze swoich podopiecznych i ocenia, że nie ma powodów do obaw. Wyraził również przekonanie, że piłkarze wyjdą na boisko zmotywowani i skoncentrowani na zwycięstwie. Dlatego przewiduje iż zostawią na murawie „całe serducho”.

P. Zajaczkowski stwierdził także, że nadchodzące spotkanie będzie małym finałem rozgrywek, gdyż dla jego zespołu ma krytyczne znaczenie. Jeżeli uda się wywalczyć komplet punktów, zagwarantują sobie miejsce w pierwszej ósemce. To z pewnością zadziała mobilizująco na zawodników. Pytanie tyko czy ich rywale nie będą równie zmotywowani, aby ich powstrzymać.