Jak typować na Euro? Trzy propozycje na fazę grupową

Jak typować na Euro? Trzy propozycje na fazę grupową

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Wprawdzie mamy już rok 2021, ale z wiadomych powodów wciąż cierpliwie czekamy na rozegranie ubiegłorocznego turnieju. Rok opóźnienia i inne okoliczności wywołane pandemią mogę mieć zasadniczy wpływ na przebieg rozgrywek. Rok temu piłkarska mapa Europy wyglądała nieco inaczej. Tym bardziej obecne Euro rozgrywane w kilku krajach zapowiada się ekscytująco. Jakie zdarzenia warto typować podczas turnieju? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas prognozowania wyników.

Mecz otwarcia: Włochy – Turcja (11.06)

Pierwszy mecz na dużym turnieju zazwyczaj jest bardzo zacięty i nie pada w nim wiele bramek. Na otwarcie Euro w 2021 zagrają jedni z gospodarzy z bardzo dobrze ostatnio spisująca się drużyną znad Bosforu. Przewaga gry u siebie (na stadionie w Rzymie pojawią się kibice) jest po stronie Włochów, którzy dodatkowo legitymują się doskonałym wynikiem 28 meczów bez porażki, z czego 23 rezultaty to zwycięstwa. Squadra Azurra pod wodzą Roberto Manciniego gra chyba najbardziej ofensywnie w historii włoskiej piłki. Turcja nie ułatwi im tego zadania. Czy Włosi zdołają wygrać? A może Turcja sprawi niespodziankę? Najlepszym typem na ten mecz wydaje się opcja poniżej 2.5 gola (1.60), z rezerwą na wypadek bramkowego remisu.

typ podstawowy: under 2.5 bramki

typ dla zdecydowanych: under 1.5 bramki

Finlandia – Belgia (21.06)

Jeśli w którymś meczu szukać bardziej zdecydowanego zwycięstwa, mecz Finlandii z Belgią daje okazję na dobry bet. Dla Skandynawów zakwalifikowanie się na Euro to już święto narodowe. Na turnieju raczej nie zaskoczą rywali, a już na pewno nie Belgów, jednych z kandydatów do zdobycia tytułu, którzy lubią i potrafią strzelać gole. Romelu Lukaku jest typowany na króla strzelców turnieju – gdzie najlepiej podkręcić licznik, jak nie w spotkaniu z kopciuszkiem? W tym meczu zobaczymy zdecydowaną przewagę Belgii i dużo strzałów w światło bramki. Handicap na zwycięstwo Belgów różnicą co najmniej dwóch bramek (1.70) powinien wejść – dla śmielej obstawiających może być to nawet HA -2.5 (2.70).

typ podstawowy: HA -1.5 wygrana Belgii

typ dla zdecydowanych: HA -2.5 wygrana Belgii

Niemcy – Węgry (26.06)

W ostatnim dniu fazy grupowej Niemcy zmierzą się z najsłabszym zespołem z grupy śmierci. Prawdopodobnie będą potrzebować punktów w meczu, który dla naszych grupowych przeciwników z eliminacji do MŚ będzie jedynie spotkaniem o honor. Niezależnie od tego, co się wydarzy w pierwszych dwóch kolejkach, można przewidzieć, co się tutaj wydarzy. Ostatni turniej trenera Loewa zapowiada się dobrze dla naszych zachodnich sąsiadów. Powrót do reprezentacji Thomasa Muellera może odwrócić niekorzystną passę mistrzów świata z 2014 roku. Die Mannschaft potrafi konstruować akcje. Zapowiada się na ofensywę od początku, stawiamy więc na co najmniej dwa gole do przerwy (1.65). Obrona Niemców nie jest już monolitem, więc każdy gol strzelony przez Madziarów zwiększy prawdopodobieństwo wejścia kuponu.

typ podstawowy: HT gole over 1.5

typ dla zdecydowanych: HT gole Niemcy over 1.5