Jak obstawiać, żeby dużo nie przegrać u bukmachera?

Zakłady bukmacherskie najczęściej stanowią dla nas formę rozrywki, zastrzyk adrenaliny i swoisty dodatek do pasji sportowych. Wielu zwłaszcza początkujących graczy kieruje się emocjami towarzyszącymi rozgrywkom sportowym. Obstawiają zbyt wysokie kwoty i w konsekwencji ponoszą dość duże straty finansowe. Obstawienie meczów jest niełatwą sztuką. Każda dyscyplina sportowa jest nieprzewidywalna, a końcowy wynik meczu może zaskoczyć nawet najbardziej zagorzałych kibiców. A zatem jak obstawiać, żeby dużo nie przegrać u bukmachera?

Chcąc zwiększyć swoje szanse na końcowy sukces korzystajmy z usług licencjonowanych podmiotów posiadających odpowiednie zezwolenia Ministerstwa Finansów. Zgodnie z polskim prawem typowanie meczów u legalnych bukmacherów to jedyna możliwość. Podmioty bez polskiej licencji nie są uprawnione do legalnego organizowania zakładów wzajemnych. Poza tym korzystając z oferty nielegalnych usługodawców narażamy się na poważne kary pieniężne i sami prosimy się o kłopoty. Aby dużo nie przegrać u bukmachera skupmy się na typowaniu zakładów w takiej dyscyplinie sportowej, którą lubimy i na bieżąco obserwujemy jej rozgrywki. Im większa wiedza o danej drużynie tym wzrosną szanse na prawidłowe wytypowane wyniku meczu. Należy oglądać mecze, porównywać tabele z poprzednich sezonów, a także śledzić kontuzje danych zawodników. Można skorzystać także z kodu promocyjnego lub cashbacku. 

Poza tym musimy mieć podstawowe rozeznanie na aktualnym rynku usług bukmacherskich. Należy się orientować  w znajomości kursów i posiadać podstawową wiedzę o rodzajach oferowanych zakładów. Typując mecze miejmy nerwy na wodzy i nie ulegajmy nadmiernie emocjom. Obstawianie dyscyplin sportowych nie może się opierać na decyzjach podjętych pod wpływem impulsu. Pochopne i nieprzemyślane decyzje bardzo często skutkują nietrafionymi zakładami na kuponie. Powszechnie się przyjęło, że nie warto obstawiać swojego ulubionego zawodnika lub drużyny, gdyż będąc ich zagorzałym fanem często możemy przeceniać ich umiejętności. Dlatego emocje należy odłożyć na dalszy plan i kierować się rozsądną kalkulacją i na chłodno podchodzić do obstawiania wyników.

Przed  rozpoczęciem sezonu danych rozgrywek stwórzmy konkretny plan. Zastanówmy się co obstawiać  w danym sezonie i w jaki sposób może odegrać istotną rolę w końcowym sukcesie. Jeżeli jesteśmy początkującymi graczami, to korzystajmy z usług bukmachera z dużą ostrożnością. Nieraz początkujący gracze obstawiają już na starcie dość pokaźne sumy, korzystając z suchej teorii zawartej na internetowych forach. Żaden poradnik jednak nie zastąpi praktyki i własnego doświadczenia w oparciu o długotrwałe obserwacje poczynań drużyn, które obstawiamy. 

Nie korzystajmy z promocji oferowanych przez bukmacherów, gdyż w tym przypadku bardzo często istnieje większe ryzyko przegranej. Nie stawiajmy więcej niż zamierzaliśmy postawić na początku. Bardzo często po wygranym zakładzie ponoszą nas emocje i chęć obstawienia coraz wyższej stawki. Warto wtedy pamiętać, że dobra passa może się nagle skończyć i w konsekwencji możemy stracić jeszcze więcej niż zakładaliśmy pierwotnie.

Uważajmy na zakłady na żywo typu „live”. Często w czasie oglądania meczu gdy wydarzenia idą nie po naszej myśli wpadamy w panikę, emocje biorą górę i podejmujemy pochopne decyzje. Dlatego znacznie korzystniejszym będzie obstawienie wyniku  wcześniej a podczas jego transmisji skupmy się wyłącznie na śledzeniu poczynań zawodników. Bądźmy czujni na wszelkiego rodzaju poradniki bukmacherskie dostępne w sieci. Co prawda mogą okazać się bardzo pomocne zwłaszcza dla początkujących graczy lecz bardzo często przekazują jedynie informacje zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej danego bukmachera i nigdy nie zastąpią praktycznego typowania rozgrywek sportowych. Śledźmy na bieżąco rozgrywki naszego ulubionego „team’u” i typujmy z rozwagą.