Polish English German Russian
MKP Kotwica Kołobrzeg
MKP Kotwica Kołobrzeg
MKP Kotwica Kołobrzeg
MKP Kotwica Kołobrzeg
Previous Next Play Pause
SPONSOR GŁÓWNY - MIASTO KOŁOBRZEG
powiat
SPONSOR POMOCNICZY OPTIMAL
SPONSOR POMOCNICZY INTERMARCHE
UZDROWISKO KOŁOBRZEG S.A.
SPONSOR POMOCNICZY ALMAKO
SPONSOR POMOCNICZY MIEJSKA ENERGETYKA CIEPLNA
SPONSOR POMOCNICZY Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu
SPONSOR POMOCNICZY KOMUNIKACJA MIEJSKA
SPONSOR TECHNICZNY SAN. GÓRNIK
SPONSOR TECHNICZNY SAN. LECH
SPONSOR TECHNICZNY SAN. POSEJDON
Telepizza
SPONSOR TECHNICZNY NIWA
PARTNER KOTWICY - MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
PARTNER KOTWICY - KLIMATYCZNY KOŁOBRZEG
marine-hotel
wistom
Futurebody
oprb
kwiatek
starowka
drugie-pietro
Osiedle Bursztyn
Mechanika Pojazdowa Henryk Carewicz
Diune Hotel
Dozamel
Fanaberia
Gałązka Oliwna
Jacex
Kamienny Szaniec
Meblomix
Polferries
San
Grill House Wichłacz
Previous Next Play Pause

Rozmowa z Prezesem Arturem Tłoczkiem

  • Opublikowano: niedziela, 04, luty 2018 20:11
  • Odsłony: 4964

O sytuacji w klubie rozmawialiśmy z Arturem Tłoczkiem Prezesem MKP Kotwica Kołobrzeg. 

 

Od ostatniego meczu Kotwicy minęły dwa miesiące. Piłkarze wrócili z urlopów i zaczęli przygotowania do rundy rewanżowej. Co od tego czasu zmieniło się w klubie ? Jak wygląda sytuacja finansowa ?  O co będziemy grali na wiosnę ? O to spytaliśmy Prezesa Kotwicy Kołobrzeg Artura Tłoczka.

Panie Prezesie zanim przejdziemy do spraw bieżących, kilka słów o rundzie jesiennej. Czy jest Pan zadowolony z miejsca, które zajmuje zespół w połowie rozgrywek ?

- I tak i nie. Wszyscy pamiętają jak zaczynaliśmy. Budowa trzonu zespołu w dwa tygodnie niosła za sobą duże ryzyko błędu. Z perspektywy czasu uważam, że nie popełniliśmy ich wiele. Kręgosłup drużyny jest solidny. Natomiast ogniwa, które nie spełniły swojej roli staramy się obecnie wymienić na lepszej jakości.

Kto zawiódł najbardziej ?

Nie sądzę, żeby ktokolwiek zawiódł. Wszyscy pracowali na dobry wynik, ale niestety w pewnym momencie czołówka zaczęła nam odjeżdżać.

Stąd decyzja o zmianie trenera ?

Rozstanie z Trenerem Danielem Kokosińskim było dla mnie bardzo trudne. Praktycznie to dzięki niemu do klubu, który po spadku walczył o życie trafili zawodnicy o sporych umiejętnościach.  Proszę mi uwierzyć, że informacja o naszych problemach rozniosła się w ekspresowym tempie i Kotwica nie była najlepszym wyborem dla piłkarzy. Za to trenerowi Kokosińskiemu chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować.

Trener Karol Szweda okazał się strzałem w dziesiątkę ?

Takich decyzji nie planuje się na pół roku do przodu, są to ruchy raczej wymuszone. Szukaliśmy szkoleniowca ze znajomością trzecioligowego frontu. Jest to specyficzna liga i nie każdy trener, który pracował na wyższym poziomie się w niej odnajduje. Za trenerem Karolem Szwedą przemawiał dobry wynik osiągnięty w poprzednim sezonie z zespołem III - ligowego Sokoła Ostróda. Szkoleniowiec miał całkiem odmienny pomysł na prowadzenie drużyny. Z perspektywy czasu należy przyznać, że był on skuteczny.  

Co czeka kibiców wiosną ?

Moje nastawienie jest bardzo pozytywne. Najgorsze mamy chyba już za sobą, organizacyjnie i sportowo powoli zaczynamy się wzmacniać. W przerwie odeszło od nas czterech zawodników. W miejsce młodego bramkarza Dominika Kalinowskiego dołączył do drużyny bardziej doświadczony, ale również młodzieżowiec Patryk Brzozowski z Pogoni Szczecin (ostatnio wypożyczony do Energetyka Gryfino). Młodzieżowca Cezarego Majchrzaka, który grał bardzo mało zastąpił Radosław Bukacki z pierwszoligowych Wigier Suwałki. Zawodnik, który ma status młodzieżowca rozegrał na poziomie II I III ligi już ponad 80 spotkań (Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg).

To trochę mało. Co z pozostałymi wzmocnieniami ?

Wszystko idzie zgodnie z planem. Trener zakładał pozyskanie młodzieżowców już na początku przygotowań, natomiast doświadczonych zawodników w terminie późniejszym. Prowadzimy rozmowy z kilkoma piłkarzami z wyższych lig i chcemy do meczu sparingowego z GKS Tychy (09.02.2018), zamknąć kadrę. Do inauguracji ligowych rozgrywek pozostało ponad miesiąc. Na wartościowych zawodników warto poczekać. W tych sprawach potrzebna jest chłodna głowa. Do 3 ligi zawodnicy nie pchają się drzwiami i oknami. Tylko ze względu, że Kotwica ma dobre notowania jesteśmy w stanie rozmawiać z zawodnikami z I czy II ligi. .

Więc o co gramy ?

Gramy o każdy wygrany mecz i nie oglądamy się na innych. Chcemy wygrywać dla naszych kibiców, bo na to zasługują. Pragniemy podziękować im za to co zrobili pół roku temu gdy byliśmy na skraju upadku.

Czyli …………… ?

Kołobrzeg to piękne i chętnie odwiedzane przez turystów miasto. W ostatnim okresie powstało tu wiele luksusowych obiektów a nasz kurort walczy o miano letniej stolicy Polski. Uważam, że Kołobrzeg zasługuje na mocną drużynę piłkarską. Dość dobrze wygląda na tym polu współpraca z samorządem martwi natomiast brak zainteresowania ze strony dominującej u nas branży turystyczno-hotelarskiej. Przeżywa ona prawdziwy boom i wielka szkoda, że choćby w małej części nie jest nastawiona na współpracę z klubami sportowymi. Mamy nowy ładny stadion i atrakcyjne pod każdym względem miasto. Wykorzystajmy to i sprzedajmy się również sportowo. Piłkarskie rozgrywki centralne to duży prestiż dla Kołobrzegu. Jeżeli tylko będziemy odpowiednio przygotowani, żeby powalczyć o powrót na ten poziom to z pewnością podejmiemy wyzwanie. Na razie musimy skupić się na wyprowadzaniu klubu na prostą i finansowej stabilizacji.

To jak to jest z tymi finansami w klubie ?

Jako stowarzyszenie co roku składamy wniosek o udzielenie klubowi dotacji celowej na realizację zadania z zakresu rozwoju sportu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg. Ogłoszenie wysokości przyznanych środków i podpisanie umowy następuję zazwyczaj pod koniec stycznia. Jesteśmy świeżo po parafowaniu umowy. W porównaniu z rokiem ubiegłym otrzymaliśmy na piłkę seniorską mniej o 280 tys. złotych. Z tego powodu mogą ucierpieć nasze projekty związane z akcjami promującymi Kotwicę, nie ulegną natomiast zamierzenia sportowe, gdyż kontrakty z zawodnikami i sztabem szkoleniowym podpisywane były dużo wcześniej. Wracając do sytuacji z poprzedniego roku chciałbym podziękować Radnym Rady Miasta Kołobrzeg oraz Prezydentowi Panu Januszowi Gromkowi za to że nie odwrócili się od Kotwicy w trudnym momencie, ale wyciągnęli do niej pomocną dłoń. Pogrożono nam palcem, ale również dostaliśmy kredyt zaufania i za to jeszcze raz dziękuję. 

Czy to wystarczy na prowadzenie klubu, mając w perspektywie spłatę wierzycieli ?

Czeka nas okres gdzie musimy liczyć siły na zamiary. Spłacanie zobowiązań jesteśmy zmuszeni rozłożyć w czasie, może to potrwać nawet kilka lat. Z problemami, które zastaliśmy w klubie ponad pół roku temu radzimy sobie jak na razie skutecznie. Nie dotykają one zespołu, a wszystkie płatności realizowane są na bieżąco.  W całej tej sytuacji ucierpiał wizerunek klubu i trzeba będzie włożyć dużo pracy, żeby to naprawić. Otuchy dodaje nam fakt, że w ostatnim okresie otrzymaliśmy dużo wsparcia z zewnątrz. Nie możemy się zatrzymać i zadowolić tym co udało się pozyskać. Cały czas staramy się obudować zaufanie do naszej wspólnej kołobrzeskiej Kotwicy.

 Pozostało więc czekać na pierwszy mecz w rundzie wiosennej.

- Inauguracja wiosny zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwszy mecz zagramy z liderującą Elaną. Głównym celem Elany jest awans do 2 ligi, ale my nie zamierzamy jechać do Torunia na wycieczkę. Chcemy powalczyć o punkty na boisku lidera i nie zamierzamy odpuszczać nikomu.

Dziękuję za rozmowę M.Z.

Ja również dziękuję.

AKTUALNOŚCI

06-02-2019
SPARING REGA TRZEBIATÓW VS KOTWICA KOŁOBRZEG 0:8