KOTWICA KOŁOBRZEG VS POGOŃ II SZCZECIN 1:0

Zwycięstwo na inaugurację !!

Kotwica Kołobrzeg vs Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)

Bramka Michał Ciarkowski 45'

Skład Kotwicy : 12.Jakub Górski, 17.Daniel Chyła, 19.Mateusz Słodowy, 4.Piotr Kieruzel, 20.Rafał Gutowski, 7. Michał Ciarkowski(65' 10.Gracjan Kuśmierek), 18.Mateusz Peroński(12' 22.Łukasz Szymański), 9.Gabriel Nowak, 11.Andrzej Łyszyk(68' 14.Mateusz Czapłygin)15.Sebastian Deja, 16.Dawid Wolny(80' 6.Adrian Szynka)

W pierwszym meczu nowego sezonu zespół Kotwicy Kołobrzeg pokonał rezerwy szczecińskiej Pogoni 1:0. Ostatni raz Kotwica w meczu otwarcia zainkasowała trzy punkty w 2010 roku i to było powodem, że do piątkowego spotkania wszyscy podchodzili z pewnymi obawami. Dogłębnie przebudowany zespół kierowany przez doświadczonego trenera Jana Furlępę z pewnością potrzebuje czasu by w pełni pokazać swoje oblicze. Dlatego też każdy kolejny pojedynek ligowy będzie działał na korzyść tworzącej się drużyny. Mecz z bardzo młodym zespołem portowców nie był spacerkiem a na komplet punktów Biało-niebiescy musieli ciężko zapracować. Szczęśliwym strzelcem gola, który dał Kotwicy zwycięstwo okazał się Michał Ciarkowski. Niestety z powodu drobnego urazu musiał on opuścić boisko 65 minucie meczu. Dużą rolę przy bramce dla kołobrzeżan odegrał również Andrzej Łyszyk, który doskonale zachował się w polu karnym gości i precyzyjnym podaniem obsłużył Ciarkowskiego. Cieszą punkty martwią urazy naszych graczy, do kontuzjowanego Piotra Wojtasiaka dołączył Mateusz Peroński, który po zderzeniu z rywalem zszedł z boiska już w dwunastej minucie meczu.

Już w środę następne ligowe spotkanie Biało-niebieskich. Tym razem nasz zespół zagra na wyjeździe z beniaminkiem drużyną Chemika Bydgoszcz. Za tydzień natomiast do Kołobrzegu przyjedzie ekipa Górnika Konin. Mecz w Kołobrzegu odbędzie się w niedzielę o godzinie 19:00.